O blogu

Szanowny Czytelniku !

Witaj na blogu portalu Dedukacje.pl, który powstał specjalnie dla Rodziców, Opiekunów, Wychowawców oraz wszystkich, którym zależy na wartościowym rozwoju młodego Człowieka. Dla osób, świadomych faktu, że dziś uczymy się przez całe życie oraz, że edukacja powinna zaczynać się od poznania najważniejszego narzędzia do nauki, którym dysponujemy – naszego niepowtarzalnego Umysłu.

Nasza misja: Neuropsychologia w dydaktyce i wychowaniu.

Popularyzujemy znaczenie nauki o funkcjonowaniu mózgu w najważniejszych momentach procesu rozwoju umysłu dziecka.

Portal Dedukacje.pl stawia sobie za cel przybliżyć użytkownikom podstawowe informacje o uczeniu się jako świetnej zabawie naszego mózgu, prawdy o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu, w taki sposób, aby każdy, kto nie jest psychologiem, czy lekarzem, nie studiował anatomii ani ludzkich zachowań, mógł w przystępny sposób poznać swoje możliwości, korygować niedoskonałości i samodzielnie stosować najnowsze rozwiązania neuronauki w wykorzystywaniu własnego potencjału.

Sprawdzamy, jak odkrycia naukowe o mózgu – można przekuwać na wartości użyteczne w życiu codziennym dla siebie i naszych dzieci. Poruszamy także niektóre tematy, związane z dysfunkcjami i trudnościami w uczeniu się i zachowaniu, wynikającymi z budowy i funkcjonowania umysłu, takimi jak dysleksja, ADHD, autyzm itp.

Na niniejszym blogu staramy się mówić więcej o edukacji i sprawach aktualnych, ważnych i interesujących  dla Rodziców i Edukatorów.

Zapraszamy do dyskusji i dzielenia się opiniami.

Redakcja

Dedukacje.pl

Wszystkie teksty umieszczone w niniejszym serwisie są autorstwa Redakcji Dedukacje.pl i podlegają ochronie wg prawa autorskiego, chyba, że zaznaczono inaczej (cytaty). W przypadku korzystania z naszych zasobów prosimy o umieszczanie informacji/linku do tekstu źródłowego.

 

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s